Ubranka dla niemowlaka

Ubranka dla niemowlaka

Przyjście na świat dziecka to ogromna radość dla rodziców, jednakże wiąże się to z pewnymi obowiązkami. Jednym z nich jest zakup ubranek dziecięcych na każdą okazję. Trzeba przy tym przewidzieć możliwość zabrudzenia lub zniszczenia odzieży. Jakie ubranka są najbardziej odpowiednie dla niemowlaka? Z pewnością przydane będzie body z krótkim oraz długim rękawkiem.

Body jest bardzo podobne do tradycyjnej koszulki, jednak z tą różnicą, że posiada zapięcie między nogami. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie, ponieważ podczas zabawy z dzieckiem plecy oraz brzuch są zasłonięte. Body przydaje się również w trakcie spacerów. W pewnym stopniu zapobiega przed przewianiem niemowlaka.

Najlepiej, żeby body wykonane było z bawełny. Krótki rękawek można założyć maluchowi podczas cieplejszych dni. W okresie jesiennym i zimowym konieczny będzie zakup body z długim rękawkiem. Bardzo przydatną częścią garderoby będą pajacyki.

Są bardzo łatwe w założeniu, lecz ich największą zaletą jest to, iż osłaniają całe ciało maluszka. Niemal wszystkie pajacyki posiadają zapięcia na zatrzaski, co jest niewątpliwym ułatwieniem dla mamy. Każdy niemowlak powinien mieć przynajmniej kilka sztuk śpiochów lub półśpiochów. Stanowią one pewną alternatywę dla pajacyków.

Wyprawka dla niemowlaka powinna składać się także z koszulek, sweterków oraz dresów. Najlepiej posiadać kilka ich rodzajów, które będą przeznaczone na cieplejsze i chłodniejsze dni. Obowiązkowo trzeba sprawdzić, czy ubranka wykonane są z naturalnych tkanin.