Współczesna moda ciążowa

Współczesna moda ciążowa

Ciąża kiedyś kojarzona była z szerokimi swetrami, dresami i spodniami zapinanymi w pasie na agrafkę. Spowodowane to było nie tylko szukaniem rozwiązań w zasięgu swojej szafy, ale także brakiem alternatyw w sklepach. Dziś producenci odzieży ciążowej oferują bardzo dużo, a ich samych jest coraz więcej. Na świecie pojawia się stanowisko kobiet, które twierdzą, że ciąża może być bardzo ,,sexy’’:

  • Po pierwsze odchodzi się od reguły noszenia luźnych worków, które przypominają namioty. Dziś te ubrania zastępowane są przez sukienki dopasowane do ciała, podkreślając jego kształty – nie uciskając przy tym brzucha;
  • Moda ciążowa to przede wszystkim materiały przyjazne dla skóry. Dziś kobiety zwracają na to dość dużą uwagę, ponieważ materiały syntetyczne i sztuczne szkodą samopoczuciu i wygodzie.

    Obecnie ubrania wykonane z naturalnej bawełny, czy lnu można spokojnie znaleźć nawet w sklepach sieciowych;

  • Ciąża rządzi się swoimi prawami, a jednym z nich jest tycie. Podstawową zasadą mody ciążowej jest kupowanie po prostu większych ubrań. I o ile sklepy i dedykowani producenci oferują specjalne, ciążowe produkty – kobiety sięgają po prostu po rzeczy rozmiarowo większe od tych, które noszą zazwyczaj;
  • Moda ciążowa nie musi wiązać się z wydawaniem kolejnych pieniędzy. Można się domyślać, że maluch, który przyjdzie na świat potrzebuje wielu akcesoriów, które z pewnością pochłoną znaczną część budżetu. Zamiast kupowania ciążowych spodni – swoje stare można sprytnie ,,poszerzyć’’ przez przeciągnięcie elastycznej gumki przez dziurkę i guzik. Świetnym rozwiązaniem staje się także pas ciążowy, który ratuje ulubione bluzki.

    Rosnący brzuszek sprawi, że będą one za krótkie, a pas nie tylko zakryje ten mankament, ale nada także stylu, elegancji – i poczucia komfortu!

.