Nerwica wegetatywna

Nerwica wegetatywna

Jeżeli zauważamy, że z naszym organizmem od jakiegoś czasu dzieje się coś niepokojącego, najczęściej oznacza to zaburzenia o charakterze nerwicowym. Ciągłe bóle głowy, bóle brzucha, czy kucie w klatce piersiowej – to chleb powszedni wielu współczesnych ludzi, którzy żyją intensywnie, dużo pracują i zewsząd są narażeni na stres.

Jeżeli taka sytuacja przeciąga się, to normalnym jest, że w pewnym momencie organizm zwyczajnie odmówi nam posłuszeństwa. Wraz z upływem czasu wzrasta także zagrożenie nerwicą wegetatywną, która charakteryzuje się tym, że zaburza normalne, prawidłowe funkcjonowanie wielu narządów, a nawet całych układów.

Chorzy największy dyskomfort odczuwają ze strony układu pokarmowego i oddechowego, ale także układu moczowego oraz krążenia. Dosyć trudno jest zdiagnozować nerwicę wegetatywną, a to dlatego, że charakteryzuje się ona mnogością objawów, a także zmiennym nasileniem swojego wystepowania – raz wydaje nam się, że wszystko jest w pewnym, względnym porządku, a innym razem, mamy wrażenie, że dłużej nie zniesiemy już tej uciążliwej sytuacji.