Kiedy medycyna estetyczna może szkodzić?

Kiedy medycyna estetyczna może szkodzić?

Osiągniecia medycyny estetycznej i stoją obecnie na bardzo wysokim poziomie i nadal się rozwijają. Jednakże nie zawsze korzystanie z usług jest prawidłowe. Ponieważ zdarzają się pacjenci lub pacjentki, jacy decydują się na operacje plastyczne i poprawy estetyczne w nadmiarze. Efekt końcowy nie zawsze przynosi poprawę urody. Dlaczego dążenie do doskonałości w każdym calu ciała jest nie dobre dla naszej psychiki i kiedy należy powiedzieć stop?

Szkodliwość urodowych poprawek

Wizyta u specjalisty z dziedziny medycyny estetycznej w wieku 16 lub 18 lat to zdecydowanie zbyt wczesny moment. Okres dojrzewania skutkuje powstaniem różnego rodzaju kompleksów, które często nalezą do błahostek nie zauważalnych dla otoczenia.

Wczesne zmiany w wyglądzie nie wpływają dobrze na zdrowie. Powiększenie piersi, odsysanie tłuszczu czy przeszczep tkanki tłuszczowej w pośladki to zabiegi skomplikowane i wymagające długiej rekonwalescencji. Trzeba być na nie przygotowanym nie tylko finansowo, ale także psychicznie. Czy bardzo młoda osoba może przez nie przejść bez problemu? To zależy od jej wytrzymałości. Jednakże zbyt wczesne poprawki estetyczne i chirurgiczne nie powinny zachodzić. Również negowanym zjawiskiem jest nadmiar przeprowadzanych operacji plastycznych.

Przesadzenie z wielkością piersi lub zabiegiem powiększania ust skutkuje mało atrakcyjnym wyglądem. Nie każda pacjenta zdaje sobie sprawę z tego faktu i wiele z nich brnie ślepo w kolejne korekty ciała. Nie wpływają one pozytywnie na wizerunek, portfel i stan zdrowia. Przesadyzm nigdzie nie jest wskazany. Kolejnym zagrożeniem jest nieustanne poprawianie pracy wykonanej przez specjalistę. Wiele korekt operacji nosa może przynieść jego ostateczną deformacji i nienaturalny wygląd.

To tylko przykład, jednak zdarzają się i takie przypadki. Niezadowoleni klienci, perfekcjoniści mogą oczekiwać efektów, jakie bardzo trudno jest osiągnąć. Dlatego należy ich uprzedzać o skutkach poszczególnych zabiegów czy operacji jeszcze przed wykonaniem. W przypadku poprawek nie wolno ich przeprowadzać w krótkim okresie czasu, bowiem z pewnością okażą się szkodliwe i przede wszystkim bardzo bolesne. Wybierając lekarza zajmującego się medycyną estetyczną trzeba postawić na sprawdzonego profesjonalistę. Ponieważ dzięki jego umiejętnościom, wiedzy i doświadczeniu mamy szanse uniknąć przesadnych poprawek urodowych lub nieprzyjemnych konsekwencji nieprawidłowo wykonanych zabiegów.