Medycyna estetyczna i nieestetyczne owłosienie

Medycyna estetyczna i nieestetyczne owłosienie

Problem z nadmiarem owłosienia dotyka zarówno mężczyzn jak i kobiety. U pierwszej z płci nie jest on tak problematyczny jak u drugiej. Panie odczuwają dyskomfort, gdy na ich ciele pojawiają się włosy, których nie powinno być. Odbija się to na codziennym funkcjonowaniu, skutkuje znacznym zaniżeniem samooceny, a w niektórych przypadkach nawet depresją. Dlatego ze względu na własne zdrowie psychiczne i fizyczne trzeba zająć się problemem, kiedy tylko pojawiają się pierwsze, niepokojące symptomy.

Unikanie działania jedynie pogorszy sytuacje i może sprawić, że walka okaże się znacznie trudniejsza. Gdzie szukać przyczyn i jak skutecznie zwalczyć niechciane owłosienie ciała? Tego dowiesz się z poniższego artykułu.

Przeciwko nieestetycznym włosom

Na początku najlepiej udać się do lekarza po skierowanie na badania hormonalne. Zbyt niski poziom estrogenu i za wysoki testosteron mogą być przyczynami występowania niechcianego i zbyt obfitego owłosienia ciała. Wyjściem jest leczenie farmakologiczne oraz skorzystanie z usług oferowanych przez współczesną medycynę estetyczną.

Usuwanie włosów z łydek za pomocą plastrów lub depilacji cukrowej nie jest tak skuteczne i trwałe jak z zastosowaniem specjalnych laserów. Zbiegi tego typu opóźniają proces odrastania włosków i znacznie je osłabiają. Oczywiście nie należy spodziewać się idealnego efektu już po pierwszej sesji laserowej. Ponieważ nie jest on możliwy do uzyskania w trybie natychmiastowym. Dopiero po kilku wizytach w gabinecie specjalisty lub specjalistki od medycyny estetycznej będzie można dostrzec znacznie trwalsze efekty podejmowanych działań.

Warto uzbroić się w cierpliwość, by odzyskać radość życia i pewność siebie. Zabiegi wykonywane na poszczególnych partiach ciała równią się od siebie intensywnością używanego laseru. Jego parametry musza być dostosowane do typu włosów oraz skóry pacjenta. W przeciwnym wypadku zabieg mógłby przynieść niekorzystne rezultaty w postaci poparzeń. Regularność wizyt przynosi ulgę i postępy w walce z niechcianym owłosieniem.

Tego typu działania nie należą do najtańszych, ale warto w nie zainwestować i zacząć szczęśliwe życie z gładkim ciałem.